Eurovision Song Contest : The National Final : Albania 2004 : ESC-History

National Final : Albania 2004

# Artist Title Points Place


Final
1 Orges Toçe Eja
2 Rudi & Ingrid Jushi Me Ty
3 Voltan Prodani Kthehu Dhe Kujtohu
4 Arbër Arapi Bota Ime
5 Kozma Dushi E Nesërmja Tjetër Kujt I Takon
6 Ermiona Lekbello Ç'punë Ke Ti Me Dashurinë
7 Klajdi Musabelliu Një Shpresë Për Jetën Time
8 Evis Mula E Dashuruar
9 Rovena Dilo Njemije Zemra
10 Andi Kongo Sikur Te Rroja Sa Kjo Botë
11 Kujtim Prodani Ju Të Dashurat E Mia
12 Edmond Mancaku Trill Vjeshte
13 Anisa Dervina Sytë E Zemrës
14 Anjeza Shahini Imazhi Yt 1
15 Eneda Tarifa Qëndroj
16 Rosela Gjylbegu Hirushja 3
17 Françesk Radi Syri I Saj Po Më Verbon
18 Mariza Ikonomi Mbi Urë 2


Semi-Final 1
1 Orges Toçe Eja Finalist
2 Fazile Syla Jeto Jetën Tënde
3 Arjan Hasanbelliu Nata
4 Elvana Gjata Pranë Teje
5 Rudi & Ingrid Jushi Me Ty Finalist
6 Voltan Prodani Kthehu Dhe Kujtohu Finalist
7 Aurel Thëllimi Dashuri Dhe Lojë
8 Arbër Arapi Bota Ime Finalist
9 Kozma Dushi E Nesërmja Tjetër Kujt I Takon Finalist
10 Ermiona Lekbello Ç'punë Ke Ti Me Dashurinë Finalist
11 Klajdi Musabelliu Një Shpresë Për Jetën Time Finalist
12 Evis Mula E Dashuruar Finalist
13 Saimir Çili Sa Here Vjen Pranvera
14 Rovena Dilo Njemije Zemra Finalist


Semi-Final 2
1 Andi Kongo Sikur Te Rroja Sa Kjo Botë Finalist
2 Erida Rexhepi Kthehu
3 Kujtim Prodani Ju Të Dashurat E Mia Finalist
4 Edmond Mancaku Trill Vjeshte Finalist
5 Anila Jonuzi E Kam Një Sekret
6 Gjergj Jorgaqi Dua Dhe S'dua
7 Anisa Dervina Sytë E Zemrës Finalist
8 Rijet Pirani Ike
9 Anjeza Shahini Imazhi Yt Finalist
10 Bashkim Rodoni Rritu Pa Mbarim
11 Eneda Tarifa Qëndroj Finalist
12 Rosela Gjylbegu Hirushja Finalist
13 Françesk Radi Syri I Saj Po Më Verbon Finalist
14 Saimir Braho Fjala
15 Mariza Ikonomi Mbi Urë Finalist

2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Total : 20

Albania Andorra Austria Belarus Belgium Bosnia-Herzegovina Croatia Cyprus Denmark Estonia Finland FYR Macedonia Germany Ireland Israel Latvia Lithuania Malta Netherlands Norway Poland Portugal Romania Serbia-Montenegro Slovenia Spain Sweden Switzerland Turkey United Kingdom
Total : 30