Serbia 2009

Serbia
Marko Kon & Milan Nikolić, Serbia, 2009
Artist : Marko Kon & Milan Nikolić
Title : Cipela
Place : 10
Points : 60
Language : Serbian


Info : Not Qualified
Text :
  • Marko Kon
  • Aleksandar Kobac
Music :
  • Marko Kon
  • Aleksandar Kobac
  • Milan Nikolić

Startposition : 4
 
 

Moja stara cipela,
pola sveta videla,
gde god da stanem, tu mi dom;

tamo pa vamo,
istok pa zapad,
ma gde god stigao, bio sam na svom.

Hvata me panika,
ta stara navika,
srce bi krenulo za njom;

a ja budala,
stara baraba,
ma sve nek propadne, teraću po svom.

Nije, nije,nije me htela,
sve dok pare ne skupim;
ma more, nije, nije, nije, nije, nije me želela
dok se ne obogatim,
sasvim!

 
 

 
Title Version Language Time Year Media
Cipela Serbian 3:02 2009 CDm
Cipela Beovizija Version   Serbian 3:02 2009 CD
Cipela House Mix   Serbian 3:07 2009 CDm
Cipela Sevdah Mix   Serbian 3:53 2009 CDs
Cipela Trumpet Mix   Serbian 3:05 2009 CDs
Cipela Serbian 3:10 2018 CD
Bashmak Russian 3:19 2009 CDm
Shoe English 3:04 2009 CDm
Godasse French 3:04 2009 CDm
To Papoutsi Greek 3:04 2009 CDm
Na'al Hebrew 3:19 2009 CDm
Saapas Finnish 3:04 2009 CDm
Cipela European Mix Version   Multilingual 3:00 2009 CDm
Cipela Karaoke 3:02 2009 CDm
Cipela Instrumental 3:00 2009 CDr


Total Versions : 16
 
 

Serbia gave points to :
Country Points
Croatia 12
Greece 10
Norway 8
Moldova 7
Azerbaijan 6
Slovenia 5
Estonia 4
Ireland 3
Cyprus 2
Ukraine 1



Serbia received points from :
Country Points
Croatia 12
Slovenia 12
France 12
Netherlands 6
Spain 5
Greece 5
Cyprus 4
Norway 2
Hungary 2

 Total points : 60

 
 

  =2007= =2008= =2010= =2011= =2012= =2015= =2016= =2018= =2019=


Total Entries : 9
 
 

  =2007= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2015= =2016= =2017= =2018=
  =2019= =2020= =2021=


Total Entries : 13
 
 

# Artist Title Points Place


Final | 8 March
Oscar & Beauty Queens feat. Đorde Marjanović
Oscar & Beauty Queens feat. Ђорђе Марјановић
Superstar
Суперстар
12 4  
Danijel i Milica
Данијел и Милица
H8er
H8ER
7 8  
Sonja Bakić
Соња Бакић
Ništa Novo
Ништа ново
1 11  
Saška Janković
Сашка Јанковић
Nauči Me
Научи ме
6 9  
Dušan Zrnić
Душан Зрнић
Tvoje Drugo Ime Je Greh
Твоје друго име ј
10 7  
Marko Kon i Milan Nikolić
Марко Кон и Милан Николић
Cipela
Ципела
19 1  Winner
OT Bend
ОТ Бенд
Blagoslov Za Kraj
Благослов за кра
17 2  
Andrej Ilić
Андреј Илић
Nemam Te
Немам те
6 9  
Etar
Етар
Sanjaj Me
Сањај ме
15 3  
10  Pozitivan Haos
Позитиван хаос
Gloria
Глорија
12 4  
11  Ivana Selakov
Ивана Селаков
Moje Odbrane
Моје одбране
11 6  
12  Ana Nikolic
Ана Николић
Bili Smo Najlepši
Били смо најлепш
   Withdrawn


Semi-Final | 7 March
Saška Janković
Сашка Јанковић
Nauči Me
Научи ме
8 5   Finalist
Andrej Ilić
Андреј Илић
Nemam Te
Немам те
5 9   Finalist
Vanja Mijatović
Вања Мијатовић
Led I Žar
Лед и жар
0 18  
Danijel i Milica
Данијел и Милица
H8er
H8ER
16 3   Finalist
Dušan Zrnić
Душан Зрнић
Tvoje Drugo Ime Je Greh
Твоје друго име ј
6 7   Finalist
Etar
Етар
Sanjaj Me
Сањај ме
1 14   Finalist
Zbogom Brus Li
Збогом Брус Ли
Ha Ha Ha
Ха Ha ха
0 15  
Zemlja Gruva
Земља грува
Svejedno Je
Свеједно је
0 16  
Ivana Selakov
Ивана Селаков
Moje Odbrane
Моје одбране
4 10   Finalist
10  Lejla Hot
Лејла Хот
Čekajući Princa
Чекајући принца
3 11  
11  Marko Kon i Milan Nikolić
Марко Кон и Милан Николић
Cipela
Ципела
8 6   Finalist
12  Minja Samardžić
Миња Самараџић
Petak Uveče
Петак увече
0 19  
13  Ana Nikolic
Ана Николић
Bili Smo Najlepši
Били смо најлепш
5 8   Finalist
14  Oscar & Beauty Queens feat. Đorde Marjanović
Oscar & Beauty Queens feat. Ђорђе Марјановић
Superstar
Суперстар
18 2   Finalist
15  OT Bend
ОТ Бенд
Blagoslov Za Kraj
Благослов за кра
24 1  Winner Finalist
16  Pozitivan Haos
Позитиван хаос
Glorija
Глорија
15 4   Finalist
17  SevdahBABY & Miki Element
SevdahBABY и Мики Елемент
Previše Reči
Превише речи
2 12  
18  Sonja Bakić
Соња Бакић
Ništa Novo
Ништа ново
2 13   Finalist
19  Tijana Bogićević
Тијана Богићевић
Pazi Šta Radiš
Пази шта радиш
0 17  
20  Trio Pasaž i Katarina Sotirović
Трио Пасаж и Катарина Сотировић
Zauvek
Заувек
0 20  


 
 
Russia
2009, Moscow Russia  Russia,Moscow, Olimpiyski Indoor Arena
Date: Grand Final : 16-5-2009
Semi Final 1 : 12-5-2009
Semi Final 2 : 14-5-2009
Location:Olimpiyski Indoor Arena
Moscow, Russia
Host broadcaster:Channel One
Presentation:Natalia Vodianova & Andrey Malahov
Participants:37
Contest:2 Semi-Finals & Final



 
 

= Andorra   = = Armenia  Final = = Belarus   = = Belgium   = = Bosnia-Herzegovina  Final = = Bulgaria   = = Czech Republic   = = Finland  Final = = FYR Macedonia   = = Iceland  Final = = Israel  Final = = Malta  Final = = Montenegro   = = Portugal  Final = = Romania  Final = = Sweden  Final = = Switzerland   = = Turkey  Final =

 
 

= Albania  Final = = Azerbaijan  Final = = Croatia  Final = = Cyprus   = = Denmark  Final = = Estonia  Final = = Greece  Final = = Hungary   = = Ireland   = = Latvia   = = Lithuania  Final = = Moldova  Final = = Netherlands   = = Norway  Final = = Poland   = = Serbia   = = Slovakia   = = Slovenia   = = Ukraine  Final =

 
 

= Albania = = Armenia = = Azerbaijan = = Bosnia-Herzegovina = = Croatia = = Denmark = = Estonia = = Finland = = France = = Germany = = Greece = = Iceland = = Israel = = Lithuania = = Malta = = Moldova = = Norway = = Portugal = = Romania = = Russia = = Spain = = Sweden = = Turkey = = Ukraine = = United Kingdom =

scroll button