Albania 2006

Albania
Luiz Ejlli, Albania, 2006
Artist : Luiz Ejlli
Title : Zjarr E Ftohte
Place : 14
Points : 58
Language : Albanian


Info : Not Qualified
Lyrics :
  • Dr. Flori
Music :
  • Klodian Qafoku

Startposition : 6
 
 

Smundem Te Haroj
Mos Me Rendo Me Dite
Gjithca Eshte E Kote
Existoj

Lodhem Te Haroj
Me Kohen Vras Kujtimet
Dhe Me Zjarrin Te Ngroh
Duhet Te Ikesh
Primtem Shume Me Verbon
Jemi Ne Zjarr Edhe Ben Ftohte
Edhe Mendime
Jemi Veten E Frenoj
I Them Une Zemres Sime Qe Te Do

Cdo Gje Eshte E Kot
Ruges Kur Nisem Zemra Shkon
Tek Ty Ndalon
Tani Mendimet Endrrat Vec Tek Ty Jetojn
Dua Te Puth Por Smundem Dot
I Fal Te Gjtha
Jeten Pa Ty Se Kuptoj
I Trembem Zemres Sime Qe Te Do

E Ti Je Zjarr Ftoht
Smundem Dot
Zemren Time Dhe Ty Humba
Duhet Jo Dua Po
Te Lagrohem Se Te Dua

Zjarr E Ftoht
Lodhem Kot
Merme Jam Ne Buzet E Tua
Humbem Tek Ty
Smundet Dot Shpirti Tet Ndjek

Cdo Gje Eshte E Kot
Ruges Kur Nisem Zemra Shkon
Tek Ty Ndalon
Tani Mendimet Endrrat Vec Tek Ty Jetojn
Dua Te Puth Por Smundem Dot
I Fal Te Gjtha
Jeten Pa Ty Se Kuptoj
I Trembem Zemres Sime Qe Te Do

E Ti Je Zjarr Ftoht
Smundem Dot
Zemren Time Dhe Ty Humba
Duhet Jo Dua Po
Te Lagrohem Se Te Dua

Zjarr E Ftoht
Lodhem Kot
Merme Jam Ne Buzet E Tua
Humbem Tek Ty
Smundet Dot Shpirti Tet Ndjek

E Ti Je Zjarr Ftoht
Smundem Dot
Zemren Time Dhe Ty Humba
Duhet Jo Dua Po
Te Lagrohem Se Te Dua

Zjarr E Ftoht
Lodhem Kot
Merme Jam Ne Buzet E Tua
Humbem Tek Ty
Smundet Dot Shpirti Tet Ndjek 
 

Albania gave points to :
Country Points
  FYR Macedonia 12
  Bosnia-Herzegovina 10
  Bulgaria 8
  Slovenia 7
  Turkey 6
  Sweden 5
  Cyprus 4
  Armenia 3
  Netherlands 2
  Ireland 1Albania received points from :
Country Points
  FYR Macedonia 12
  Switzerland 10
  Greece 7
  Croatia 7
  Bosnia-Herzegovina 5
  Germany 3
  Norway 3
  Turkey 3
  Russia 2
  Sweden 2
  United Kingdom 2
  Slovenia 1
  Armenia 1

 Total points : 58

 
 

  =2004= =2005= =2008= =2009= =2010= =2012= =2015= =2018= =2019= =2021=
 


Total Entries : 10
 
 

  =2004= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014=
  =2015= =2016= =2017= =2018= =2019= =2020= =2021= =2022=


Total Entries : 18
 
 

# Artist Title Points Place


Final | 18 December
Kujtim Prodani Thera Kokėn Si Pa Dashur   
Manjola Nallbani S'mjafton Njė Jetė   
Edona Llalloshi Vetėm Njė Puthje   
Eri Dum-ba-de   
Marsida Saraēi Do Tė Doja   
Mateus Frroku Ti Ėngjėll Unė Promethė   
Mariza Ikonomi & Erion Korini Edhe Fati Qan   
Kozma Dushi Nuk Plakėn Ėndrrat   
Denisa Macaj & Entela Zhula Kur Zemra Pret Nje Dashuri   
10  Sonila Mara Vjeshtė Me Ty   
11  Anjeza Shahini Pse Ndal   
12  Albėria Hadergjonaj Ah, Sikur Kjo Jetė...   
13  Saimir Ēili Hipokrizi   
14  Evis Mula E Dua Kėngėn 3  
15  Luiz Ejlli Zjarr E Ftohtė 1  Winner
16  Erti Hizmo & Flaka Krelani Pėr Ty   
17  Miriam Cani Shko   
18  Era Rusi Nuk Je Ėndėrr 2  
19  Agim Poshka Nostalgji   
20  Erinda Dhima Pėr Ju   


Semi-Final 1
Besart Halimi Loja Dashuri   
Sfinks Heshtje   
Rudi Qyteti Im   
Edmond Mancaku Ish Dashuri Dhe Jo Mėkat   
Aurel Thėllimi Dhe Kur Kujtesa   
Julian Lekoēaj Nikki   
Erinda Dhima Pėr Ju    Finalist
Edona Llalloshi Vetėm Njė Puthje    Finalist
Tonin Marku Sytė E Dashurisė   
10  Agim Poshka Nostalgji    Finalist
11  Evis Mula E Dua Kėngėn    Finalist
12  Mateus Frroku Ti Ėngjėll Unė Promethė    Finalist
13  Era Rusi Nuk Je Ėndėrr    Finalist
14  Ermiona Lekbello Gjysėm Ėndėrr Je O Grua   
15  Erti Hizmo & Flaka Krelani Pėr Ty    Finalist
16  Joe Artid Fejzo Zhurma E Heshtjes (oh Tirana)   
17  Kozma Dushi Nuk Plakėn Ėndrrat    Finalist


Semi-Final 2
Eri Dum-ba-de    Finalist
Sonila Mara Vjeshtė Me Ty    Finalist
Armando Bimi Mall   
Guximtar Rushani Lotė Dashurie   
Yllka Kuqi Tė Gjeta   
Pandora Pritja   
Denisa Macaj & Entela Zhula Kur Zemra Pret Nje Dashuri    Finalist
Saimir Ēili Hipokrizi    Finalist
Luiz Ejlli Zjarr E Ftohte    Finalist
10  Ingrid Jushi Po Dhe Jo   
11  Kujtim Prodani Thera Kokėn Si Pa Dashur    Finalist
12  Albėria Hadergjonaj Ah, Sikur Kjo Jetė...    Finalist
13  Manjola Nallbani S'mjafton Njė Jetė    Finalist
14  Marsida Saraēi Do Tė Doja    Finalist
15  Anjeza Shahini Pse Ndal    Finalist
16  Miriam Cani Shko    Finalist
17  Mariza Ikonomi & Erion Korini Edhe Fati Qan    Finalist


 
 
Greece
2006, Athens Greece  Greece,Athens, Olympic Stadium Indoor Hall
Date: Grand Final : 20-5-2006
Semi Final : 18-5-2006
Location:Olympic Stadium Indoor Hall
Athens, Greece
Host broadcaster:ERT
Presentation:Maria Menounos & Sakis Rouvas
Participants:23
Contest:1 Semi-Final & Final 
 

= Albania   = = Andorra   = = Armenia  Final = = Belarus   = = Belgium   = = Bosnia-Herzegovina  Final = = Bulgaria   = = Cyprus   = = Estonia   = = Finland  Final = = FYR Macedonia  Final = = Iceland   = = Ireland  Final = = Lithuania  Final = = Monaco   = = Netherlands   = = Poland   = = Portugal   = = Russia  Final = = Slovenia   = = Sweden  Final = = Turkey  Final = = Ukraine  Final =

 
 

= Armenia = = Bosnia-Herzegovina = = Croatia = = Denmark = = Finland = = France = = FYR Macedonia = = Germany = = Greece = = Ireland = = Israel = = Latvia = = Lithuania = = Malta = = Moldova = = Norway = = Romania = = Russia = = Spain = = Sweden = = Switzerland = = Turkey = = Ukraine = = United Kingdom =

scroll button