National Final : Albania 2018


# Artist Title Points Place


Final | 23 December 2017
Redon Makashi Ekzistoj 2   
Festina Mejzini dhe Grupi NA Tjetėr Jetė   
Voltan Prodani Pse Tė Desha   
Denisa Gjezo Zemėr Ku Je   
Tiri Gjoci Orė E Ndaluar   
Orgesa Zaimi Ngrije Zėrin   
Rezarta Smaja & Luiz Ejili Ra Njė Yll   
Artemisa Mithi E Dua Botėn   
Manjola Nallbani I Njeti Qiell   
10  Inis Neziri Piedestal 3   
11  Bojken Lako Sytė E Shpirtit   
12  Mariza Ikonomi Unė   
13  Eugent Bushpepa Mall 1   Winner
14  Elton Deda Fjalėt   


Semi-Final 1 | 21 December 2017
Elton Deda Fjalėt Finalist  
Mariza Ikonomi Unė Finalist  
Endri & Stefi Prifti Mesazh   
Evans Rama Gjurmėt   
David & Genc Tukiqi Tė Pandarė   
Voltan Prodani Pse Tė Desha Finalist  
Eugent Bushpepa Mall Finalist  
Rezarta Smaja & Luiz Ejili Ra Njė Yll Finalist  
Bojken Lako Sytė E Shpirtit Finalist  
10  Manjola Nallbani I Njeti Qiell Finalist  
11  Redon Makashi Ekzistoj Finalist  


Semi-Final 2 | 22 December 2017
Orgesa Zaimi Ngrije Zėrin Finalist  
Denisa Gjezo Zemėr Ku Je Finalist  
Na & Festina Mejzini Tjetėr Jetė Finalist  
Lorela Sejdini Pritėm Edhe Pak   
Artemisa Mithi E Dua Botėn Finalist  
Ergi Bregu Bum Bum   
Akullthyesit Divorci   
Xhesika Polo Pėrjetė   
Inis Neziri Piedestal Finalist  
10  Tiri Gjoci Orė E Ndaluar Finalist  
11  Lynx Vonė   


Playlist : Albania 2018National Finals for : Albania


=2004= =2005= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014= =2015= =2016= =2017= =2018= =2019= =2020= =2021= =2022=


Albania : Total National Finals : 19


National Finals for : 2018


=Albania= =Armenia= =Belarus= =Czech Republic= =Denmark= =Estonia= =Finland= =France= =Germany= =Hungary= =Iceland= =Latvia= =Lithuania= =Malta= =Moldova= =Montenegro= =Netherlands= =Norway= =Poland= =Portugal= =Romania= =San Marino= =Serbia= =Slovenia= =Spain= =Sweden= =Switzerland= =Ukraine= =United Kingdom=


2018 : Total National Finals : 29


scroll button