National Final : Albania 2016


# Artist Title Points Place


Final | 27 December 2015
Sigi Bastri Engjėll I Lirė   
Klodian Kaēani & Rezarta Smaja Dashuri Nė Pėrjetėsi 4   
Dilan Reka Buzėqesh 7   
Adrian Lulgjuraj Jeto Dhe Ėndėrro   
Erga Halilaj Monolog   
Evans Rama Flakė 10   
Jozefina Simoni Njė Det Me Ty   
Egert Pano Mos Ik   
Genc Tukiēi Sa Tė Dashuroj   
10  Kozma Dushi Njė Kafe   
11  Luiz Ejlli Pa Mbarim   
12  Teuta Kurti Nė Sytė E Mi 8   
13  Besa Krasniqi Liroje Zemrėn   
14  Nilsa Hysi Asaj 6   
15  Kristi Popa Ajo Ēfarė Ndjej   
16  Flaka Krelani S’je Pėr Mua 3   
17  Enxhi Nasufi Infinit 5   
18  Lindi Islami Pėr Njė Mrekulli   
19  Florent Abrashi Tė Ndjek Ēdo Hap   
20  Eneda Tarifa Pėrrallė 1   Winner
21  Renis Gjoka Ato Qė S’ti Them Dot 9   
22  Aslajdon Zaimaj Merrmė Qė Sot 2   


Semi-Final 1 | 25 December 2015
Egzon Pireci Triumf   
Simbol Artiste   
Voltan Prodani Dėgjoje Kėngėn O Atė   
Adrian Lulgjuraj Jeto Dhe Ėndėrro Finalist  
Sigi Bastri Engjėll I Lirė Finalist  
Dilan Reka Buzėqesh Finalist  
Luiz Ejlli Pa Mbarim Finalist  
Nilsa Hysi Asaj Finalist  
Orgesa Zaimi Njė Shishe Nė Oqean   
10  Erga Halilaj Monolog Finalist  
11  Florent Abrashi Tė Ndjek Ēdo Hap Finalist  
12  Teuta Kurti Nė Sytė E Mi Finalist  
13  Kozma Dushi Njė Kafe Finalist  
14  Aslajdon Zaimaj Merrmė Qė Sot Finalist  
15  Egert Pano Mos Ik Finalist  


Semi-Final 2 | 26 December 2015
Kristi Popa Ajo Ēfarė Ndjej Finalist  
Klodian Kaēani & Rezarta Smaja Dashuri Nė Pėrjetėsi Finalist  
Revolt Klan Dashurinė S’e Gjejmė Dot   
Jozefina Simoni Njė Det Me Ty Finalist  
Andi Tanko Dielli Vazhdon Tė Mė Ngrohė   
Niku & Entela Zhula Muza   
Genc Tukiēi Sa Tė Dashuroj Finalist  
Evans Rama Flakė Finalist  
Besa Krasniqi Liroje Zemrėn Finalist  
10  Enxhi Nasufi Infinit Finalist  
11  Flaka Krelani S’je Pėr Mua Finalist  
12  Renis Gjoka Ato Qė S’ti Them Dot Finalist  
13  Lindi Islami Pėr Njė Mrekulli Finalist  
14  Eneda Tarifa Pėrrallė Finalist  
15  Klajdi Musabelliu Ndodh Edhe Kėshtu   


National Finals for : Albania
=2004= =2005= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014= =2015= =2016= =2017= =2018= =2019= =2020= =2021= =2022= =2023=


Albania : Total National Finals : 20


National Finals for : 2016


=Albania= =Austria= =Belarus= =Belgium= =Denmark= =Estonia= =Finland= =Georgia= =Germany= =Hungary= =Iceland= =Israel= =Latvia= =Lithuania= =Malta= =Moldova= =Norway= =Poland= =Romania= =Slovenia= =Spain= =Sweden= =Switzerland= =Ukraine= =United Kingdom=


2016 : Total National Finals : 25


scroll button