National Final : Albania 2010


# Artist Title Points Place


Final | 27 december
Anjeza Shahini Nė Pasqyrė 118 2   
Teuta Kurti Mall I Pashuar 19 19   
Claudio La Regina Ave Maria 17 20   
Kamela Islami Gjėra Tė Thjeshta 115 3   
Bojken Lako & Banda Adriatica Love Love Love 98 6   
Pirro Ēako Njė Tjetėr Jetė 106 4   
Dorina Garuci Sekreti I Dashurisė 78 8   
Juliana Pasha Nuk Mundem Pa Ty 133 1   Winner
Denisa Macaj Aria 92 7   
10  Erga Halilaj Party 66 12   
11  Era Rusi Fjalė Dhe Gjunjė 41 18   
12  Flaka Krelani Le Tė Bėhet Ēfarė Tė Dojė 99 5   
13  Mariza Ikonomi Vazhdoj Kėndoj (la La La) 76 9   
14  Erti Hizmo & Lindita Halimi Nuk Tė Dorėzohem 66 13   
15  Guximtar Rushani Gėzuar 43 17   
16  Stefi & Endri Prifti U Dogja Mrekullisht 45 16   
17  Rovena Dilo Pėrtej Kohės 69 10   
18  Kejsi Tola Ndonjėherė 58 15   
19  Goldi Halili Tirana Brodway 64 14   
20  Iris Hoxha Zėrin Tim Ta Ndjesh 67 11   


Youth | 25 december
Stefan Marena Retė S'na Ndajnė   
Brikena Asa Sa Dua Unė   
Onanta Spahiu Dashurisė I Erdhi Vjeshta   
Jona Koleci Stinė Dashuriė   
Nazmie Selimi Mendohu Dhe Njėherė   
Goldi Halili Tirana Brodway Finalist  
Iris Hoxha Zėrin Tim Ta Ndjesh Finalist  
Supernova Gabimi   
Ardita Tusha Je Larg   
10  Selina Prelaj Tė Dy E Dimė   
11  Vitmar Basha Njė Tjetėr Jetė   
12  Lutus Botė Pa Sy   
13  Kelly Ajo   
14  Dorina Toēi Njė Fjalė Tė Ngrohtė   
15  Borana Kalemi Ti   
16  Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj Vitet Mė Tė Bukura   
17  Yje tė panjohur Si Dy Tė Huaj   
18  Ēlirim Leka Nėna Ime   


National Finals for : Albania
=2004= =2005= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014= =2015= =2016= =2017= =2018= =2019= =2020= =2021= =2022=


Albania : Total National Finals : 19


National Finals for : 2010


=Albania= =Armenia= =Azerbaijan= =Belarus= =Bulgaria= =Croatia= =Cyprus= =Denmark= =Estonia= =Finland= =FYR Macedonia= =Georgia= =Germany= =Greece= =Iceland= =Ireland= =Israel= =Latvia= =Lithuania= =Malta= =Moldova= =Netherlands= =Norway= =Poland= =Portugal= =Romania= =Russia= =Serbia= =Slovakia= =Slovenia= =Spain= =Sweden= =Ukraine= =United Kingdom=


2010 : Total National Finals : 34


scroll button