National Final : Albania 2006


# Artist Title Points Place


Final | 18 December
Kujtim Prodani Thera Kokėn Si Pa Dashur   
Manjola Nallbani S'mjafton Njė Jetė   
Edona Llalloshi Vetėm Njė Puthje   
Eri Dum-ba-de   
Marsida Saraēi Do Tė Doja   
Mateus Frroku Ti Ėngjėll Unė Promethė   
Mariza Ikonomi & Erion Korini Edhe Fati Qan   
Kozma Dushi Nuk Plakėn Ėndrrat   
Denisa Macaj & Entela Zhula Kur Zemra Pret Nje Dashuri   
10  Sonila Mara Vjeshtė Me Ty   
11  Anjeza Shahini Pse Ndal   
12  Albėria Hadergjonaj Ah, Sikur Kjo Jetė...   
13  Saimir Ēili Hipokrizi   
14  Evis Mula E Dua Kėngėn 3   
15  Luiz Ejlli Zjarr E Ftohtė 1   Winner
16  Erti Hizmo & Flaka Krelani Pėr Ty   
17  Miriam Cani Shko   
18  Era Rusi Nuk Je Ėndėrr 2   
19  Agim Poshka Nostalgji   
20  Erinda Dhima Pėr Ju   


Semi-Final 1
Besart Halimi Loja Dashuri   
Sfinks Heshtje   
Rudi Qyteti Im   
Edmond Mancaku Ish Dashuri Dhe Jo Mėkat   
Aurel Thėllimi Dhe Kur Kujtesa   
Julian Lekoēaj Nikki   
Erinda Dhima Pėr Ju Finalist  
Edona Llalloshi Vetėm Njė Puthje Finalist  
Tonin Marku Sytė E Dashurisė   
10  Agim Poshka Nostalgji Finalist  
11  Evis Mula E Dua Kėngėn Finalist  
12  Mateus Frroku Ti Ėngjėll Unė Promethė Finalist  
13  Era Rusi Nuk Je Ėndėrr Finalist  
14  Ermiona Lekbello Gjysėm Ėndėrr Je O Grua   
15  Erti Hizmo & Flaka Krelani Pėr Ty Finalist  
16  Joe Artid Fejzo Zhurma E Heshtjes (oh Tirana)   
17  Kozma Dushi Nuk Plakėn Ėndrrat Finalist  


Semi-Final 2
Eri Dum-ba-de Finalist  
Sonila Mara Vjeshtė Me Ty Finalist  
Armando Bimi Mall   
Guximtar Rushani Lotė Dashurie   
Yllka Kuqi Tė Gjeta   
Pandora Pritja   
Denisa Macaj & Entela Zhula Kur Zemra Pret Nje Dashuri Finalist  
Saimir Ēili Hipokrizi Finalist  
Luiz Ejlli Zjarr E Ftohte Finalist  
10  Ingrid Jushi Po Dhe Jo   
11  Kujtim Prodani Thera Kokėn Si Pa Dashur Finalist  
12  Albėria Hadergjonaj Ah, Sikur Kjo Jetė... Finalist  
13  Manjola Nallbani S'mjafton Njė Jetė Finalist  
14  Marsida Saraēi Do Tė Doja Finalist  
15  Anjeza Shahini Pse Ndal Finalist  
16  Miriam Cani Shko Finalist  
17  Mariza Ikonomi & Erion Korini Edhe Fati Qan Finalist  


National Finals for : Albania
=2004= =2005= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014= =2015= =2016= =2017= =2018= =2019= =2020= =2021= =2022= =2023=


Albania : Total National Finals : 20


National Finals for : 2006


=Albania= =Belarus= =Belgium= =Bulgaria= =Croatia= =Cyprus= =Denmark= =Estonia= =Finland= =FYR Macedonia= =Germany= =Greece= =Iceland= =Ireland= =Israel= =Latvia= =Lithuania= =Malta= =Moldova= =Netherlands= =Norway= =Poland= =Portugal= =Romania= =Serbia-Montenegro= =Slovenia= =Sweden= =Ukraine= =United Kingdom=


2006 : Total National Finals : 29


scroll button