National Final : Albania 2005


# Artist Title Points Place


Final
Kujtim Prodani Ndryshe E Shikoj   
Redoma Makashi Ndjenjė   
Rovela Stefa Kthehem Prap   
Sajmir & Enkela Braho Para Se Te Vish Nė Kėte Bote   
Joe Artid Fejzi Me Ty   
Tergita Gusta Me Ty, Pa Ty   
Marsida Saraēi Mė Duaj Gjatė   
Luis Ejlli Hėna Dhe Yjet Dashurojnė 2   
Jualian Lekoēaj Do Tė Fal   
10  Mariza Ikonomi Kur Dashuron   
11  Samanta Karavella Buzėqeshje   
12  Ledina Ēelo Nėser Shkoj 1   Winner
13  Jonida Maliqi Frikem Se Mė Pėlqen 3   
14  Klaidi Musabelliu Puthjen Nuk Ta Kam Harruar   
15  Monika Trungu Ti Mė Bėn Tė Pasur   
16  Rosela Gjylbegu & Arbėr Arapi Pėshpėritje Zemrash   
17  Vesa Luma, Teuta, Kurti, Rona Nushliu Flakareshė   
18  Ingrid Jushi Vetėm Njė Natė   


Semi-Final 1
Marsida Saraēi Mė Duaj Gjatė Finalist  
Jualian Lekoēaj Do Tė Fal Finalist  
Stela Risto Vėshtirė Tė Flas   
Aleksia Jani Zotit   
Soni Eja Nė Ballkan   
Aurel Thėllimi Erė E Marrė   
Rovela Stefa Kthehem Prap Finalist  
Floriana Muēa Pėrtej Dashurisė   
Vesa Luma, Teuta, Kurti, Rona Nushliu Flakareshė Finalist  
10  Joe Artid Fejzo Me Ty Finalist  
11  Besiana Mehmeti Grafike   
12  Mariza Ikonomi Kur Dashuron Finalist  
13  Klaidi Musabelliu Puthjen Nuk Ta Kam Harruar Finalist  
14  Jonida Maliqi Frikem Se Mė Pėlqen Finalist  
15  Agim Poshka Tė Kam S’tė Kam   
16  Rosela Gjylbegu & Arbėr Arapi Pėshpėritje Zemrash Finalist  


Semi-Final 2
Barbana Dini Jeta Kėtu S’mbaron   
Kujtim Prodani Ndryshe E Shikoj Finalist  
Olsa Spata Pritje   
Shpat Kasapi Jam Dhe Kam   
Monika Trungu Ti Mė Bėn Tė Pasur Finalist  
Samanta Karavella Buzėqeshje Finalist  
Ēlirim Denaj Ti Ike   
Tergita Gusta Me Ty, Pa Ty Finalist  
Luis Ejlli Hėna Dhe Yjet Dashurojnė Finalist  
10  Elsida Sinaj Harresė Kujtimesh   
11  Sajmir Ēili Endėrr E Gjallė   
12  Redon Makashi Ndjenjė Finalist  
13  Ingrid Jushi Vetėm Njė Natė Finalist  
14  Kozma Dushi & Ermira Kola Tė Bashkėjetoj Me Ty   
15  Ledina Ēelo Nėser Shkoj Finalist  
16  Sajmir & Enkela Braho Para Se Te Vish Nė Kėte Bote Finalist  


Playlist : Albania 2005National Finals for : Albania


=2004= =2005= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014= =2015= =2016= =2017= =2018= =2019= =2020= =2021= =2022= =2023=


Albania : Total National Finals : 20


National Finals for : 2005


=Albania= =Andorra= =Austria= =Belarus= =Belgium= =Bosnia-Herzegovina= =Bulgaria= =Croatia= =Cyprus= =Denmark= =Estonia= =Finland= =France= =FYR Macedonia= =Germany= =Greece= =Hungary= =Ireland= =Israel= =Latvia= =Lithuania= =Malta= =Moldova= =Netherlands= =Norway= =Poland= =Romania= =Russia= =Serbia-Montenegro= =Slovenia= =Spain= =Sweden= =Turkey= =Ukraine= =United Kingdom=


2005 : Total National Finals : 35


scroll button