National Final : Albania 2004


# Artist Title Points Place


Final
Orges Toēe Eja   
Rudi & Ingrid Jushi Me Ty   
Voltan Prodani Kthehu Dhe Kujtohu   
Arbėr Arapi Bota Ime   
Kozma Dushi E Nesėrmja Tjetėr Kujt I Takon   
Ermiona Lekbello Ē'punė Ke Ti Me Dashurinė   
Klajdi Musabelliu Njė Shpresė Pėr Jetėn Time   
Evis Mula E Dashuruar   
Rovena Dilo Njemije Zemra   
10  Andi Kongo Sikur Te Rroja Sa Kjo Botė   
11  Kujtim Prodani Ju Tė Dashurat E Mia   
12  Edmond Mancaku Trill Vjeshte   
13  Anisa Dervina Sytė E Zemrės   
14  Anjeza Shahini Imazhi Yt 1   Winner
15  Eneda Tarifa Qėndroj   
16  Rosela Gjylbegu Hirushja 3   
17  Franēesk Radi Syri I Saj Po Mė Verbon   
18  Mariza Ikonomi Mbi Urė 2   


Semi-Final 1
Orges Toēe Eja Finalist  
Fazile Syla Jeto Jetėn Tėnde   
Arjan Hasanbelliu Nata   
Elvana Gjata Pranė Teje   
Rudi & Ingrid Jushi Me Ty Finalist  
Voltan Prodani Kthehu Dhe Kujtohu Finalist  
Aurel Thėllimi Dashuri Dhe Lojė   
Arbėr Arapi Bota Ime Finalist  
Kozma Dushi E Nesėrmja Tjetėr Kujt I Takon Finalist  
10  Ermiona Lekbello Ē'punė Ke Ti Me Dashurinė Finalist  
11  Klajdi Musabelliu Njė Shpresė Pėr Jetėn Time Finalist  
12  Evis Mula E Dashuruar Finalist  
13  Saimir Ēili Sa Here Vjen Pranvera   
14  Rovena Dilo Njemije Zemra Finalist  


Semi-Final 2
Andi Kongo Sikur Te Rroja Sa Kjo Botė Finalist  
Erida Rexhepi Kthehu   
Kujtim Prodani Ju Tė Dashurat E Mia Finalist  
Edmond Mancaku Trill Vjeshte Finalist  
Anila Jonuzi E Kam Njė Sekret   
Gjergj Jorgaqi Dua Dhe S'dua   
Anisa Dervina Sytė E Zemrės Finalist  
Rijet Pirani Ike   
Anjeza Shahini Imazhi Yt Finalist  
10  Bashkim Rodoni Rritu Pa Mbarim   
11  Eneda Tarifa Qėndroj Finalist  
12  Rosela Gjylbegu Hirushja Finalist  
13  Franēesk Radi Syri I Saj Po Mė Verbon Finalist  
14  Saimir Braho Fjala   
15  Mariza Ikonomi Mbi Urė Finalist  


National Finals for : Albania
=2004= =2005= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014= =2015= =2016= =2017= =2018= =2019= =2020= =2021= =2022= =2023=


Albania : Total National Finals : 20


National Finals for : 2004


=Albania= =Andorra= =Austria= =Belarus= =Belgium= =Bosnia-Herzegovina= =Croatia= =Cyprus= =Denmark= =Estonia= =Finland= =FYR Macedonia= =Germany= =Ireland= =Israel= =Latvia= =Lithuania= =Malta= =Netherlands= =Norway= =Poland= =Portugal= =Romania= =Serbia-Montenegro= =Slovenia= =Spain= =Sweden= =Switzerland= =Turkey= =United Kingdom=


2004 : Total National Finals : 30


scroll button