National Final : Albania 2011


# Artist Title Points Place


Festivali i Kėnges | Final | 25 December
Selami Kolonja Marmara 6 12  
Alban Skenderaj & Miriam Cami Ende Ka Shprese 66 2  
Orges Toēe Mari 3 15  
Kamela Islamaj Jetova Per Ty 12 10  
Dorian Nini Mire Se Vini Ne Shqiperi 29 7  
Dorina Garuci Mirembrema Engjelli Im 34 6  
Hersiana Matmuja Me cilin rri ti dashuri 7 11  
Marsida Saraci Vetem S`Jemi Ne Bote 2 16  
Maria Prifti Pasuri E Pasurive 5 14  
10  Besa Kokedhima E Bukura Dhe Bisha 13 9  
11  Denis Hasa Mbi Xhaketen Time 6 13  
12  Goldi Halili Ne Krahet E Tua 0 17  
13  Francesk Radi Kemi Dasem`O 13 8  
14  Aurela Gace Te Kam Prane 82 1  Winner
15  Xhejsi Jorgaqi Rastesi 44 4  
16  Enkelejda Arifi Nje Dashuri 36 5  
17  Saimir Braho Shtegėtar I Jetės Time 48 3  
18  Albi Xhepa & Semi Drite Drite 0 18  


Festivali i Kėnges | Semi-Final 1 | 23 December
Selami Kolonja Marmara    Finalist
Alban Skenderaj & Miriam Cami Ende Ka Shprese    Finalist
Orges Toēe Mari    Finalist
Kamela Islamaj Jetova Per Ty    Finalist
Blerina Shalari Lutjes Apo Dashurise   
Ernis Cili & Onanta Spahiu Fam   
Dorian Nini Mire Se Vini Ne Shqiperi    Finalist
Etmond Mancaku Dashuri Pas Emrit   
Ardita Tusha Dikur Besoja   
10  Klajdi Musabelliu Vetem Ti   
11  Evans Rama Sonte   
12  Dorina Garuci Mirembrema Engjelli Im    Finalist
13  Hersiana Matmuja Me cilin rri ti dashuri    Finalist
14  Agim Posha Bota Com Vetmi   
15  Marsida Saraci Vetem S`Jemi Ne Bote    Finalist
16  Entela Zhula Loje Ne Dashuri   
17  Ilir Kazaferi Nuk Ke Faj   
18  Maria Prifti Pasuri E Pasurive    Finalist
19  Megi Laska Endrat Ekzistojne   


Festivali i Kėnges | Semi-Final 2 | 24 December
Adhurim Demiri 24 Oret   
Besa Kokedhima E Bukura Dhe Bisha    Finalist
Emi Bogdo Leter Per Ty   
Denis Hasa Mbi Xhaketen Time    Finalist
Kujtim Prodani Ti Ishe Kryeveper   
Goldi Halili Ne Krahet E Tua    Finalist
Marjeta Billo Perjetesi   
Francesk Radi Kemi Dasem`O    Finalist
Aurela Gace Te Kam Prane    Finalist
10  Heldi Kraja E Diela Pa Ty   
11  Sonila Mara Egoist   
12  Mateus Froku Dimer Ne Shpirt   
13  Xhejsi Jorgaqi Rastesi    Finalist
14  Enkeleda Arifi Nje Dashuri    Finalist
15  Kejsi Tola Pranė   
16  Sajmir Braho Shtegetar I Jetes Time    Finalist
17  Albi Xhepa Drite    Finalist
18  Bledi Polena Tė Jemi Tė Dy   
19  Rudina Delia Pa Bote   


National Finals for : Albania
=2004= =2005= =2006= =2007= =2008= =2009= =2010= =2011= =2012= =2013= =2014= =2015= =2016= =2017= =2018=


Albania : Total National Finals : 15


National Finals for : 2011


=Albania= =Armenia= =Austria= =Belgium= =Bulgaria= =Cyprus= =Denmark= =Estonia= =Finland= =Georgia= =Germany= =Greece= =Iceland= =Ireland= =Israel= =Latvia= =Lithuania= =Macedonia= =Malta= =Moldova= =Netherlands= =Norway= =Poland= =Portugal= =Romania= =Serbia= =Slovenia= =Spain= =Sweden= =Switzerland= =Ukraine=


2011 : Total National Finals : 31


scroll button